Fairy Tail: Birth of Legends

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Алиса в страната на чудесата!

    Микаел Енде
    Микаел Енде
    Елементален Ковач
    Елементален Ковач


    Брой мнения : 401
    Join date : 13.02.2011
    Местожителство : Чоколандия

    Герой
    Гилдия: Фейри Тейл
    Възраст: 20
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Микаел Енде Чет Юни 16, 2011 10:36 pm

    Всеки е чувал за детската приказка, нали?
    Е... ето ви една алтернатива в две части:


    Става дума за зловещата екшън алтернатива на тази приказка. Играта се е родила в съзнанието на един от създателите на DooM и Quake, малко след като напуснал id Software.

    Част 1:
    American McGee`s Alice (2001)


    Името на играта е American McGee's Alice и тя определено е нещо, което ще остане в историята на геймърската индустрия - ако не като върхово постижение в жанра, поне като нещо доста различно. Не е ясно какво е вдъхновило бившия програмист от id Software, за да превърне приключенията на Алиса в истинска касапница. Вероятно McGee е играл твърде дълго време Doom и Quake. Едно обаче е сто процента сигурно - авторът на оригиналната "Алиса" Луис Карол в момента се върти в гроба. Вероятно бихме могли да захраним с енергия средноголяма жилищна сграда, ако закачим електрически генератор към неговия ковчег...

    При всички положения обаче American McGee's Alice е едно от малкото по-оригинални хрумвания, с които се сблъсквам напоследък. То обединява геймплея и гледната точка на игри като Tomb Raider, Drakan и може би най-вече Heretic 2 с интензивния екшън, когото познаваме от класическите триизмерни патаклами на id Software. Е, Алиса не е чак толкова сластна и трудно би могла да си съперничи с Лара Кроф или с Рин от Дракан по антропометрични данни, особено по отношение на гръдната обиколка и бюста. По-скоро тя прилича на някоя мадама от Викторианската епоха, което малко трудно се вписва в сегашните представи за сексапил...

    Снимка 1
    Снимка 2
    Снимка 3 <a href="http://img.zamunda.net/bitbucket/aliceshot.jpg" target="_blank">
    Снимка 4
    </a>

    Част 2:
    Alice Madness Returns (20??)

    Историята е следната – семейството на Алиса загива при ужасен пожар, оставяйки я сама и объркана, затворена в клиника за психично болни. Затворена там, Алиса често навлиза в Страната на чудесата, търсейки познание и сигурно място на което да се изправи срещу вътрешните си демони.

    Минали са десет години от тогава и събитията от първата част на играта – Алиса е излекувана, или поне е убедила лекарите си в това, a и от малко момиче се е превърнала в млада ( и с някой уговорки – доста привлекателна ) жена. Въпреки това, следите от травмата не са заличени, Алиса е преследвана от ужасни видения и кошмари, а и нещо наистина зловещо се е случило в Страната на чудесата.

    Играчите ще имат шанса да се преборят с злото, и да открият мистерията свързана с семейството на Алиса, разделяйки вниманието си между мъгливия Лондон и наситения с спиращи дъха картини свят на Wonderland. Издателите от ЕА обещават и много пъзели, с които да се разнообрази наситеният с изкормване на чудовища геймплей.

    Снимка 1
    Снимка 2
    Снимка 3
    Абел ди Велзевул
    Абел ди Велзевул
    Магически Картоиграч
    Магически Картоиграч


    Брой мнения : 66
    Join date : 11.04.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 23
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Абел ди Велзевул Пет Юни 17, 2011 1:41 am

    Първо, не е приказка, роман.
    Второ, ех заради теб ми се доигра херетика, славни времена бяха.

    Не е ясно какво е вдъхновило бившия програмист от id Software, за да превърне приключенията на Алиса в истинска касапница.

    Трето, ама ти сериозно ли? Алиса е история криеща изключителен потенциал за доразвиване с насилие и перверзия и не малко хора грабят от него с пълни шепи. Има нещо извратеничко в нея. Даже съм чувал хипотези, че Л. Карол е бил извратеняк и перверзник, но уви, никога не е успявал да привлече вниманието ми достатъчно към себе си, че да се поинтересувам по-подробно от биографията и навиците му.
    Пък и като цяло Алиса е най-употребената история на света. Толкова хора я ползват за какво ли не, но най-вече за интерпретиране. Сещам се за аниме, игри, филми и какво ли не, все свободни интерпретации с мотиви от Алиса. Ако автора ще се върти в гроба няма да е заради тази игра.

    Със тоя пост ме връщаш към едни стари времена изпълнени със смесено чувство към миризмата на прясно отпечатано мастило, от една страна неописуемо противна за носа ми, от друга свързана с отварянето на нов брой от някое любимо списание. Тогава PC Mania все още съществуваше на книжния пазар и от части си заслужаваше четенето. Помня една корица с въпросната игра, която си остана в главата ми (място където рядко се задържа нещо за повече от ден два). Всъщност от Алиса почти нищо не помня, но котарака, той не се забравя лесно. Уви, тогава само с котарака си останах и дори не пробвах играта. Е основната причина бе това, че когато бях на 11, беше малко по-трудно да имаш компютър и свободен достъп до интернет (картите и телефонните модеми, помните ли ги?), а това заглавие така и не стигна до клубовете. И все пак дори и да имах избор надали щях да я кача. Тогава за разлика от сега имаше много интересни игри.
    Само не разбрах едно нещо, първата част по каква история се движи и има ли общо с тази на романа?
    Екирей Йен
    Екирей Йен
    Арканичен Рицар
    Арканичен Рицар


    Брой мнения : 83
    Join date : 10.05.2011
    Местожителство : София

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 15
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Екирей Йен Пет Юни 17, 2011 6:18 am

    О, да, има общо. М-м-м, доколкото си спомням от историята, първата игра се развива години след премеждията на Алиса в Страната на чудесата. Вече е пораснала, психически нестабилна е xD И така... тя попада там по погрешка и силно се учудва на грознала, миризлива, запустяла гледка пред очите си. И решава отново да оправи нещата.

    Играта си е невероятна, това е сигурно. С кеф я превъртах 2-3 пъти в кричимския компютърен клуб, когато бях там летата.
    Като за начало: колиш наред. Странно е когато видиш 8-9 годишно момиче като олигофрен да се усмихва докато съсича на парчена кървящи, крещящи карти. Those were the days!
    ^^
    Освен това играта наистина ти предлага един елемент на "измисли си го сам, или бонбонки за теб няма да има!". Кара те да си раздвижиш сивото вещество.
    И любимата ми част: психиделичността. Хлопащите врати, глухия звук на чиста празнота в бакграунда. Графиката също играе елемент тук. Лично мен ме крийпваха онези хилещи се... неща, със забитите пирони в главите и т.н., намиращи се в Училището. Котаракът!!! Той няма нужда от коментиране, даже.


    AM's Alice е игра, която си струва да се погледне, това е сигурно
    (:
    А за Карол... Знам само, че е спряган за кротък педофил. Бях прочела и още нещо 'по-така' за него, но в момента не мога да се сетя какво беше. Каквото и да е, навярно си заслужава нашето внимание и интернет тършуване! D:

    //Годината на втората игра е 2011.
    Микаел Енде
    Микаел Енде
    Елементален Ковач
    Елементален Ковач


    Брой мнения : 401
    Join date : 13.02.2011
    Местожителство : Чоколандия

    Герой
    Гилдия: Фейри Тейл
    Възраст: 20
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Микаел Енде Пет Юни 17, 2011 6:52 am

    Радвам се че предизвиква интерес.

    Аз до онзи ден дори не бях чувал за първата игра. Случайно видях торент с втората и ми направи силно впечатление. Доста рових докато намеря първата, понеже заглавията са различни.

    Вмомента играя първата.
    Не знам за вас, но мен котарака не ме крийпва... даже ми се вижда готин.
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Antagonista Пет Юни 17, 2011 8:12 am

    Следващата игра ще вклучва брата на Алис: Алекс, който ще е главният герой.
    Същност до колкото знам той ще попада в ония свят да търси сестра си и хората ще го имат за Антагонист.

    Ама чувам, че бил някъв мноу як Very Happy
    Микаел Енде
    Микаел Енде
    Елементален Ковач
    Елементален Ковач


    Брой мнения : 401
    Join date : 13.02.2011
    Местожителство : Чоколандия

    Герой
    Гилдия: Фейри Тейл
    Възраст: 20
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Микаел Енде Пет Юни 17, 2011 8:18 am

    И какво ще има в неговата страна на чудесата?
    (имам предчувствието че геймплея ще е пълна боза.)
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Antagonista Пет Юни 17, 2011 8:28 am

    Ми само скрийнове съм виждал. Имаше пиене, пури и стриптизиьорки!
    Микаел Енде
    Микаел Енде
    Елементален Ковач
    Елементален Ковач


    Брой мнения : 401
    Join date : 13.02.2011
    Местожителство : Чоколандия

    Герой
    Гилдия: Фейри Тейл
    Възраст: 20
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Микаел Енде Пет Юни 17, 2011 8:37 am

    Какво по-хубаво от това всяка сутрин да се събуждаш с глава в таолетната чиния и празен портфейл?
    Ще бъде яка игра.
    Екирей Йен
    Екирей Йен
    Арканичен Рицар
    Арканичен Рицар


    Брой мнения : 83
    Join date : 10.05.2011
    Местожителство : София

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 15
    Ранг: Е

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Екирей Йен Пет Юни 17, 2011 9:56 am

    Как успяхте и тази тема да я направите на спам блато?
    Алис Евърглоу
    Алис Евърглоу
    Елементалист
    Елементалист


    Брой мнения : 155
    Join date : 14.02.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 14
    Ранг: Д

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Алис Евърглоу Пет Юни 17, 2011 9:59 am

    Нашия златен чичо Сашо всичко може...
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Antagonista Пет Юни 17, 2011 11:06 am

    И чувам, че си щял да гърмиш някви досадни фейчки.
    От тия дето като имаш някво съобщение и правят: "мимимимимими" и ти КАБУМ!
    И ги взривяваш...
    Алис Евърглоу
    Алис Евърглоу
    Елементалист
    Елементалист


    Брой мнения : 155
    Join date : 14.02.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 14
    Ранг: Д

    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Алис Евърглоу Пет Юни 17, 2011 12:15 pm

    Алиса в страната на чудесата! Trollface

    Sponsored content


    Алиса в страната на чудесата! Empty Re: Алиса в страната на чудесата!

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Чет Сеп 19, 2024 1:24 am