Fairy Tail: Birth of Legends

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
Саносуке Харада
Анабел
Микаел Енде
Хан Джи-Хи
Antagonista
9 posters

    Какво, Как и Защо?

    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Какво, Как и Защо?

    Писане by Antagonista Вто Яну 11, 2011 11:10 pm

    First topic message reminder :

    Или с други думи темата за въпроси!
    Били те технически, роул плей или просто досадни.
    Нарум Саки
    Нарум Саки
    Чирак
    Чирак


    Брой мнения : 29
    Join date : 09.04.2011
    Местожителство : София

    Герой
    Гилдия: 1
    Възраст: 16
    Ранг: Е

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Нарум Саки Съб Апр 16, 2011 6:33 pm

    Не бях сигурен къде да пиша,но тъй като тук казвате,че е за въпроси то ето ще пирам.
    1во: Онзи турнир още ли търси участници.
    2ро: Ако да то:
    Искам да си направя героя в турнира също духовен призовател и май бях чел че имам право на ключове (3 златни/порцеланови:2 златни/порцеланови и 2 сребърни:5 сребърни)
    Да кажем,че реша да имам 1 златен,1 порцеланов и 2 сребърни.Златният свободно ли мога да го избера от 12те зодиакални,порцелановият трябва да избирам от дадени или сам си измислям на какъв дух да е,и същото за двата сребърни.
    Също така за духовете.За да се бия с тях необходими ли са им някакви статове като ловкост,точност и тнт,и ако да аз ли ги избирам(имам дадени точки да им разпределя) или вие ми казвате кой дух с какъв статус да е.

    Ми май това исках да питам,сори ако съм объркал темата.

    ПП:
    Ако турнира не търси повече участници,все пак може ли да отговорите на въпросите за духовете.
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Antagonista Съб Апр 16, 2011 7:25 pm

    Грешна тема, понеже тва е за въпрос към РПГ, а за онзи турнир си ИМА тема в която да задаваш въпроси, но как да е...

    1во. Да все още може да се запишеш.

    2ро. Златните и порцелановите трябва да са от тези наличните и не трябва вече да са избрани от друг герой. Сребърните може да си ги измислиш сам.

    3то. Духовете имат статове, ти не ги избираш, нито ги знаеш, освен ако не е сребърен дето ти си го измислил.
    Нарум Саки
    Нарум Саки
    Чирак
    Чирак


    Брой мнения : 29
    Join date : 09.04.2011
    Местожителство : София

    Герой
    Гилдия: 1
    Възраст: 16
    Ранг: Е

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Нарум Саки Нед Апр 17, 2011 8:10 am

    Ок
    Абел ди Велзевул
    Абел ди Велзевул
    Магически Картоиграч
    Магически Картоиграч


    Брой мнения : 66
    Join date : 11.04.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 23
    Ранг: Е

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Абел ди Велзевул Нед Апр 17, 2011 4:58 pm

    ... а кога? Въпросите ми са свързани с последния оффтопик на Антагониста в пророкалнята.

    Това значили, че мога да метна картата в една посока, а да материализирам експлозията другаде?
    Това не размива ли самата идея за картоиграч? Питам защото не се сещам как е в мангата, мисля че защото до където съм аз все още Кана не е показала кой знае какви умения, а пък онзи другия дето ги затваряше е малко по-друга бира. Предполагам при неговото умение ще трябва допир?
    Защо се придържате към анимето, а не към мангата? (Този е риторичен, изказващ мнението ми, а и не само моето, че магическите кръгове в анимето са нещото което занижава арта в пъти, следвани от грозния дебилен дракон.)
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Antagonista Нед Апр 17, 2011 5:30 pm

    Точно това се чудя в момента понеже Кана не е имала много битки и не е ясно точно как използва картите си.
    Принципно най-реално и смислено би било картите да се мятат и техните ефекти да се активират, когато ударят или нещо такова.
    Но....
    Тогава какво става като си метнеш всички карти? Оставаш без тях?

    Та трябва да измислим точно как ще се получи с тия карти, като естествено предложенията са добре дошли...
    Абел ди Велзевул
    Абел ди Велзевул
    Магически Картоиграч
    Магически Картоиграч


    Брой мнения : 66
    Join date : 11.04.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 23
    Ранг: Е

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Абел ди Велзевул Сря Май 11, 2011 11:49 pm

    Хмм, радвам се, че се правят нововъведения за картоиграчите, въпреки че съм само аз, макар да не съм съгласен със всичко .

    И по темата:
    1. Дали скоро ще има някакъв списък с картите от анимето и разни други?
    2. Защо избра да свържеш картите с таро, макар в анимето да не са си някакви техни си?
    3. Мислено ли е вече за умения по картите от голямата аркана( тоест приемат ли се предложения за ефекти на карти от въпросната аркана, които да влязат в листа с карти)?
    4. Има ли някаква последователност или изисквания при научаването на уменията от класа или мога да почна от всяко, стига да намеря кой да научи героя ми или както там се взимат умение, като изключим случващото се на изпита?
    5. (Макар да е рано за подобен въпрос) Когато някой създава карта със собствени способности нужно ли е да я обвързва с таро концепцията или може да си твори на воля?
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Antagonista Чет Май 12, 2011 8:40 am

    Скъпи Абел,

    Благодаря, че писа. Аз съм добре. Ти как си? Храниш ли се добре?
    Надявам се хроничната диарията те е напуснала.

    По същество:
    1во. В анимето+мангата = 5 карти макс! Списък ще има, но не е напълно готов защото мисленето е сложен и труден процес. Ако искаш давай предложения.

    2ро. Защото същност в анимето тя ползва точно таро карти: кула, любовници и там още някви. Също така се казва, че Кана може да гадае с картите си. Също така ще е по-лесно за всички ако се налага да пишеш: "комбинирам смърт и кула и бля бля" отколкото "комбинирам вале спатия и седмица купа и правя фулхаус".
    И като за последен аргумент: ако всеки си имаше негови карти то трябваше админите да си играя по 100 часа да търсят на точно определен човек картата какво прави....

    3то. Приемат се. За момента имам към 9 готови карти, така че чувствай се свободно да даваш предложения. Имаш ми скайпа...

    4то. Можеш да учиш всяко умение по всяко време стига да покриваш изискванията. Примерно "душата на картите" изисква ъм не помня точно какво.

    5то. Тука вече можеш да си правиш всякви карти: карти покемон, карти капани, карти югиох(знам че искаш такива) и естествено карти за игра.

    Надявам се бях изчерпателен?
    Хан Джи-Хи
    Хан Джи-Хи
    Елементалист
    Елементалист


    Брой мнения : 278
    Join date : 24.01.2011

    Герой
    Гилдия: 2
    Възраст: 15
    Ранг: Е

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Хан Джи-Хи Чет Май 12, 2011 9:00 am

    Таа аз имам един въпрос ся.
    Понеже в анимеот доста често са говорили за списанието в което се публикуват истории,снимки,интервюта и всякакви тем подобни ние ще имаме ли нещо подобно.
    Не държа да е някак супер подробното но да има примерно еди коя си гилдия направиха еди кое си и героите да ни се надъхват, да пише за нови членове някакви снимки и героите ни да могат да опознаят маговете от другите гилдии.Пример:
    Героинята ми отива на мисия и вижда маг от друга гилдия и решава да се бие с него но когато се вглежда в него и заприличва на маг от Свободната гилдия който е ранк S и някак си и омекват краката.Таа според мене едно такава списание би било доста полезно.

    Схвана идеята.
    Antagonista
    Antagonista
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 1230
    Join date : 25.09.2010

    Герой
    Гилдия:
    Възраст: 999
    Ранг: X

    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Antagonista Чет Май 12, 2011 9:03 am

    Да нещо такова правим в момента. Но гледаме да го измислим добре за да стане хубаво...

    Sponsored content


    Какво, Как и Защо? - Page 2 Empty Re: Какво, Как и Защо?

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Чет Сеп 19, 2024 1:34 am